طی درگیری‌های شب گذشته در منطقه 11، 22 بانك خصوصی و دولتی و همچنین تعداد بسیاری از‌ مغازه‌ها ‌و مراكز خدماتی توسط آشوبگران تخریب شدند.

به گزارش فارس، در درگیر‌ی‌های شب گذشته در محدوده میدان جمهوری و خیابان‌های مجاور، تعداد زیادی از بانك‌های دولتی و خصوصی و مراكز خدماتی مانند رستوران‌ها و تولیدی‌های پوشاك تخریب و بعضاً دچار آتش‌سوزی گسترده شدند.

بر اساس مشاهدات خبرنگار فارس، یك تولیدی پوشاك در مجاورت مسجد لولاگر بر اثر پرتاب مواد آتش‌زا به ‌طور كامل در آتش سوخته‌ و خسارت زیادی به ساختمان این واحد تولیدی وارد آمده است.

همچنین یك مركز آموزش رانندگی نیز كه در كنار این واحد تولیدی قرار دارد بر اثر پرتاب مواد آتش‌زا و سنگ تخریب شده ‌و تعدادی از رایانه‌های این مركز توسط اوباش به بیرون پرتاب شده و یا به سرقت رفته است.

مدیر این مركز آموزش رانندگی به خبرنگار فارس گفت:‌ شب گذشته و حدود ساعت 7 بعداز‌ظهر تعدادی از تجمع كنندگان در خیابان آذربایجان به سمت مسجد و مغازه‌های اطراف آن حمله كردند كه بر اثر این حملات بخشی از تجهیزات آموزشگاه از بین رفت و تعدادی از وسایل از جمله 4 دستگاه رایانه به خیابان پرتاب و یا به سرقت رفت.

وی با بیان این كه ما در ایام انتخابات از هیچ یك از كاندیداها حمایت نكردیم و دلیل اینگونه رفتارها را نمی‌دانیم، گفت: بعد از حوادث دیشب فعالیت آموزشگاه به حال تعطیل در‌‌آمده و تمامی مربیان و كاركنان آموزشگاه بیكار شده‌اند.

مدیر این آموزشگاه با بیان این‌كه معترضان باید از راه‌های قانونی پیگیر مطالبات خود باشند و به افراد فرصت‌طلب اجازه تخریب اموال عمومی را ندهند، افزود: نیروی انتظامی و مراجع قضایی باید به شدت با این‌گونه هنجارشكنان برخورد كنند.

یكی دیگر از اماكنی كه در حوادث شب گذشته مورد هجوم اغتشاشگران قرار گرفته، یك رستوران در مجاورت مسجد لولاگر است كه به علت حمله اراذل ‌و اوباش تمام این رستوران از بین رفته بود به ‌گونه‌ای كه صندلی‌ها و میزها كاملاً سوخته و به دلیل قطع برق مواد غذایی آن فاسد شده بود و بوی آن كاملاً به مشام می‌رسید.

به گفته مسئول این رستوران، اراذل و اوباش با پرتاب سنگ ابتدا شیشه‌های رستوران را شكستند و سپس با پرتاب مواد آتش‌زا تمام رستوران را به آتش كشیدند و ما تنها فرصت ترك محل را داشتیم.

به گفته شاهدان، آتش‌نشانی به دلیل ترافیك بیش از حد منطقه و تراكم جمعیت، بسیار دیر به محل رسید و این رستوران در آتش سوخت.

یكی دیگر از اماكن آسیب دیده در حوادث دیشب،‌ مجتمع تجاری سهیل بود كه اراذل ‌و اوباش با حمله به آن شیشه واحدهای تجاری طبقه همكف این مجتمع را شكستند و خسارت‌های زیادی را به این مجتمع نوساز وارد آوردند.

یك مقام آگاه درباره خسارات جانی و مالی حوادث شب گذشته در منطقه 11 و محدوده میدان جمهوری به خبرنگار فارس گفت: در اغتشاشات شب گذشته در این منطقه، ‌6 نفر كشته و 10 نفر دیگر نیز مجروح شدند كه به بیمارستان‌های اقبال و لولاگر منتقل شدند.

وی همچنین گفت: در این حوادث به 22 بانك دولتی و خصوصی و همچنین یك اتوبوس در خیابان قصرالدشت نیز خساراتی وارد شد.

نكته قابل توجه این‌كه تا زمان تهیه این گزارش، پیاده‌روهای این خیابان مملو از شیشه و سنگ است و با وجود گذشت چندین ساعت از وقوع این حوادث هنوز شهرداری اقدام به پاكسازی و جمع‌آوری بقایای این تخریب‌ها نكرده اس
  

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 1 تیر 1388    | توسط: بیطرف    |    |
نظرات()