پارلمان‌نیوز: سازمان آتش نشانی شهر تهران از وقوع 24 مورد آتش ‌سوزی در مخازن مکانیزه زباله در شبانه روز گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری فراکسیون خط امام(ره)مجلس«پارلمان‌نیوز»،  شمار آتش سوزی و حوادث مختلف دیگر در سطح شهر تهران در 24 ساعت گذشته نسبت به شب و روز قبل از آن کاهش یافت و از 76 مورد در 30/3/88 به 34 مورد در 31/3/88 رسید.
 
با تلاش آتش‌ نشانان تهران 20 شهروند که در حوادث مختلف 24 ساعت گذشته در سطح شهر تهران گرفتار حادثه شده بودند نجات یافتند.

تهران بزرگ در شب و روز گذشته شاهد 34 حادثه ( 26 مورد آتش‌سوزی و 8 مورد حوادث مختلف ) بود که 669 آتش ‌نشانان با استفاده از 229 دستگاه خودرو ایمنی و آتش‌ نشانی بیش از 41 ساعت عملیات خاموش کردن آتش‌ سوزی و امداد و نجات را انجام دادند.

در این مدت 8 دستگاه وسیله نقلیه 8 فروشگاه و 5 واحد مسکونی دچار آتش ‌سوزی شد که آتش ‌نشانان در کمترین زمان ممکن به صحنه حادثه رسیدند و آتش ‌سوزیهارا مهار و کاملا خاموش کردند. همچنین 24 مورد آتش ‌سوزی در مخزن های مکانیزه زباله، گزارش شده است.

در جریان آتش‌ سوزیها و حوادث مختلف 24 ساعت گذشته 3 نفر از شهروندان جان خود را از دست دادند و 6 نفر نیز آسیب دیدند.

تهران آرام بود/برادران بسیجی در اختیار نیروی انتظامی هستند

صبح امروز نیز فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت:«با توجه به قاطعیت و جدیت برخورد پلیس با عناصر آشوب‌گر و اغتشاش‌گر، روز گذشته شاهد آرامش در پایتخت بودیم.»

 سردار رجب‌زاده در جمع خبرنگاران افزود:«مردم با توجه به اطلاعیه‌ای كه از سوی ناجا صادر شد، روز شنبه در اجتماعات غیرقانونی شركت نكردند و تعدادی عناصر آشوب‌گر و اغتشاش‌گر با حضور در نقاطی از تهران اقدام به آشوب‌گری و آتش زدن اموال عمومی كردند كه با این افراد با قاطعیت برخورد شد.»

وی ادامه داد:«با توجه به برخورد جدی و قاطع پلیس با این افراد، روز گذشته، روز آرامی در پایتخت بود و هیچ نقطه‌ای از تهران شاهد تجمع و آشوبی نبود.»

به گفته سردار رجب‌زاده، در روزهای گذشته تعدادی از عناصر آشوب‌گر كه اقدام به ‌آتش زدن اموال عمومی و مردم می‌كردند دستگیر شدند كه در حال رسیدگی به وضعیت آن‌ها هستیم.

وی تصریح كرد:«عناصر اصلی این آشوب‌ها به زودی تحویل مراجع قضایی خواهند شد و عناصری كه دخالت كمتری در این رابطه داشتند در روزهای آینده آزاد می‌شوند.»

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در ادامه از نیروهای بسیج تشكر كرد و افزود:«برادران بسیجی به صورت سازمان یافته در اختیار واحدهای فرماندهی انتظامی تهران بودند و در انجام ماموریت‌ها به پلیس كمك می‌كردند.»

سردار رجب‌زاده با اشاره به این كه در روزهای آینده نیز عوامل فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با تمام توان در سطح تهران گسترش پیدا خواهد كرد، گفت:«پلیس با هر تجمع غیرقانونی و آشوب‌گری به شدت برخورد خواهد كرد.»

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 1 تیر 1388    | توسط: بیطرف    |    |
نظرات()