"قشقاوی با نشان دادن برگه ای از سی ان ان گفت: بر اساس این سند، مدعیان گردش آزاد اطلاعات، رسماً در سی ان ان آموزش می دهند که چگونه پایگاه اینترنتی دولت و وزارت امور خارجه ایران را هک کنند تا ارتباط مردم با دولت قطع شود"

سخنگوی وزارت امور خارجه با رد اتهام برخی کشورهای غربی به ایران مبنی بر جلوگیری از فعالیت خبرنگاران خارجی گفت: سی ان ان و بی بی سی در آشوب های اخیر اتاق و ستاد جنگ روانی تشکیل داده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از واحد مرکزی خبر،حسن قشقاوی در نشست هفتگی خود  با اشاره به فعالیت 117 خبرنگار و خبرگزاری ثابت خارجی در تهران افزود: با این حال برخی دخالت‌های رسانه ای اینها را غیرقابل قبول می دانیم.

وی با اشاره به خشونت پلیس فرانسه در دو سال قبل در برخورد با معترضان با کشتن دو نوجوان سیاه پوست گفت: حجم خشونت‌ها در پاریس صدها برابر خشونت های تهران بود اما آیا در آن موقع بی بی سی لغت بحران را به کار برد؟ و آیا سی ان ان برنامه های عادی خود را قطع کرد و بیست ساعت در شبانه روز به این موضوع پرداخت؟

قشقاوی با نشان دادن برگه ای از سی ان ان به خبرنگاران گفت: بر اساس این سند، همین مدعیان آزادی بیان و گردش آزاد اطلاعات، رسماً در سی ان ان به افراد آموزش می دهند که چگونه پایگاه اینترنتی دولت و وزارت امور خارجه ایران را هک کنند تا ارتباط مردم با دولت قطع شود.

سخنگوی وزارت خارجه با بیان اینکه با این آموزشها،‌ برخی خبرگزاری ایسنا را هک کردند ادامه داد: آیا این جنگ سایبری با یک دولت مستقل نیست؟ آیا این دخالت نیست؟

قشقاوی این کار رسانه های غربی را ژورنالیسم غیرحرفه ای، عجولانه و شتاب زده توصیف کرد و گفت: تکلیف بی بی سی فارسی و صدای امریکا که کاملاً مشخص است زیرا سردمداران آنها فرزندان خدمه مقبره عبدالبهاء در حیفا هستند و اینها رسماً فرزندان معنوی نتانیاهو و لیبرمن محسوب می شوند.

وی افزود: هدف اصلی بی بی سی فارسی و صدای امریکا تضعیف انسجام ملی، تهدید تمامیت ارضی و در آخر تجزیه ایران است و این برنامه مصوب ابلاغ شده پس از تصویب بودجه در پارلمان انگلیس و کنگره امریکاست.

سخنگوی وزارت خارجه تصریح کرد: البته آنها چنین آرزویی را به برکت آگاهی ملت ایران نمی توانند عملی کنند ولی جالب آن است که با وجود این هجمه رسانه ای ما را به مخالفت با گردش اطلاعات متهم می کنند
 
به گفته سخنگوی وزارت امور خارجه ایران کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی امروز  با حضور وزیر امور خارجه و معاونان وی در حال بررسی ابعاد مختلف مداخلات کشورهای غربی قبل ، حین و بعد از انتخابات در سه حوزه سیاسی و رسمی ، اطلاعاتی و امنیتی و رسانه ای است.

حسن قشقاوی در نشست خبری روز دوشنبه خود با بیان اینکه خود وی نیز تا دقایقی پیش، در این جلسه حضور داشته است افزود: وزیر مستندات خود را به اعضای کمیسیون ارائه کرده است و آنها در حال بررسی دقیق ابعاد مختلف این مداخلات هستند.

خبرنگاری از صحت و سقم خبر اخراج برخی سفرای اروپایی در پی دخالت در امور داخلی ایران سؤال کرد که قشقاوی پاسخ داد: این موضوع هم اکنون در کمیسیون امنیت ملی مجلس در دست بررسی است و تا قبل از تصمیم نهایی نمی توانم درباره آن اظهار نظر کنم.

وی افزود: با این حال معتقدیم بسیاری از کشورهای اروپایی و امریکا برخلاف هنجارهای شناخته شده بین المللی، به جای دعوت مردم به سازوکار دموکراتیک و تاکید بر راه‌های قانونی، عموما از اغتشاشگران حمایت کرده اند.

قشقاوی با بیان اینکه هواداران واقعی نامزدهای ریاست جمهوری پیکره منسجم ملت هستند و حساب آنها از آشوبگران جداست گفت: ایران ظرفیت بالای دموکراتیکی برای حل مسائل خود دارد.

سخنگوی وزارت خارجه افزود: ترویج آنارشیسم و وندالیسم از طرف رسانه های غربی به هیچ وجه قابل قبول نیست.

قشقاوی با اشاره به اختلاف نظر در آرا به هنگام رقابت الگور و بوش گفت: با وجود اختلاف آرا کسی اهالی امریکا را برای آشوب تشویق نکرد و حکم دادگاه مسئله را حل کرد.

وی افزود: معتقدیم حضور پرشکوه و مشارکت چهل میلیونی و هشتاد و پنج درصدی واجدان شرایط برلیان زیبایی است که بر تارک عزت و شرف ایرانی می درخشد و ما به مقامات و رسانه های غرب اجازه نمی دهیم این برلیان را به سنگ تبدیل کنند و آن را در اختیار برخی فرصت طلبان قرار دهند تا شیشه های خانه های خودی را بشکنند.

قشقاوی با بیان اینکه رفتار سفارتخانه های خارجی در آشوب های اخیر رصد شده است گفت: بر اساس اطلاعات به دست آمده، حتی یک جمله و اظهارات مقامات مدعی دموکراسی، دعوت مردم به قانون و عمل طبق قانون نیست.

وی افزود: در برخی کشورهای اروپایی پلیس این کشورها به علت نداشتن مجوز، اجازه تظاهرات مقابل سفارتخانه های ایران را نداده و گفته است شما مجوز ندارید؛ حال سوال این است که چرا درقبال تهران این گونه عمل می کنند.

قشقاوی اضافه کرد: معتقدیم این ذهنیتی نژادپرستانه است که ایران را جهان سومی می دانند که نباید در آن قانون رعایت شود ولی ما جهان اولی و باکلاس هستیم و باید برای برگزاری تجمع مجوز گرفته شود.

وی گفت: خودشان هم می دانند که هیچ تناسبی بین جمعیت ده میلیونی تهران با حداکثر سه هزار آشوبگر وجود ندارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به سفر شیمون پرز به جمهوری آذربایجان گفت: با توجه به اظهارات مقامات رژیم صهیونیستی قبل از این سفر و تأکید‌ آنها بر تأثیرگذاری این سفر و استمرار تهدید با عنایت به همسایه بودن آذربایجان با ایران، ما این گونه اظهارات و سفرها را ارزیابی دقیقی می کنیم و در تنظیم روابط با همسایگانمان بی تأثیر نخواهد بود.

حسن قشقاوی درباره حضور متکی در اجلاس افغانستان در ایتالیا گفت: مسئله افغانستان و تلاش برای حل جامع الاطراف آن و بازگشت ثبات به این کشور برای ما مهم است.

وی با بیان اینکه دعوتنامه ای برای آقای متکی وزیر خارجه به منظور حضور در اجلاس وزرای خارجه جی هشت ارسال شده است گفت: وزیر تا آخر این هفته تصمیم لازم را برای حضور یافتن یا نیافتن در این اجلاس خواهد گرفت.

سخنگوی وزارت امور خارجه در ادامه با محکوم کردن انفجار اخیر در کرکوک عراق که به کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از شهروندان عراقی منجر شد گفت: از نظر جمهوری اسلامی ایران، هر اقدامی که به ناامنی در عراق دامن بزند محکوم است.

حسن قشقاوی افزود: معتقدیم گروه‌های بعثی و تکفیری با هدف تشدید اختلافات طایفه ای چنین اقداماتی انجام می دهند.

وی گفت: با رفع اشغال، خروج اشغالگران، احاله امور امنیتی به خود عراقی ها و احترام به حاکمیت ملی و استقلال عراق می توان به خوبی امنیت و آرامش را در عراق مشاهده کرد.

قشقاوی افزود: ما هر گام در جهت حاکمیت ملی و ثبات عراق را تأیید و از آن حمایت، و با بازماندگان کشته شدگان این حادثه و مجروحان آن ابراز همدردی می کنیم.

وی در باره کمک های بهداشتی جمهوری اسلامی ایران به مردم عراق گفت: تقریباً در همه تبادل هیئت های ایرانی و عراقی گسترش همکاری‌ها و استفاده از امکانات ایران برای حل مشکلات عراق به خصوص مسائل بهداشتی و درمانی مورد اهتمام جدی بوده است.

قشقاوی با بیان اینکه ایران برای مردم عراق کمک های خوبی در نظر گرفته است افزود: وزارت بهداشت در ساخت بیمارستان و صدور تجهیزات پزشکی به عراق فعال است و ما طبق قرارداد امکان پذیرش مجروحان عراقی را در ایران داریم.

خبرنگاری پرسید: نتانیاهو اخیراً خواستار زوال ایران شده است؛ واکنش ایران در این باره چیست؟

قشقاوی پاسخ داد: مقامات رژیم صهیونیستی در آشوب‌های اخیر از زمانی که احساس می کنند اوضاع تحت کنترل است به صورت رسمی وارد میدان شده و تحریکات مستقیمی برای مقابله با آرامش آغاز کرده اند.

وی گفت: این ترفندها راه به جایی نبرده زیرا بحثهای انتخاباتی خانوادگی است و با سازوکارهای قانونی و دموکراتیک می توان مسائل را حل و فصل کرد.

خبرنگاری در باره مصادره دارایی های ایران ازجانب دولت انگلیس پرسید که قشقاوی پاسخ داد: این موضوع و خبر جدیدی نیست و بر اساس سازوکار تحریمی بوده است.

وی افزود: البته ما در حال بررسی موضوع هستیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه اولویت اصلی هر کشوری را پیش از هر گونه توسعه سیاسی، اقتصادی یا اجتماعی امنیت دانست و گفت: صحت و امنیت دو نعمت است که باید در جامعه مهیا شود.

حسن قشقاوی در پاسخ به سؤال خبرنگاری درخصوص برخورد پلیس ایران با اغتشاشگران گفت: متأسفانه در انعکاس برخورد پلیس ایران با اغتشاشگران اغراق صورت گرفته است.

وی افزود: شما خود بارها در تلویزیون برخورد شدید پلیس کشورهای غربی با تظاهرکنندگان و تجمعات را به بهانه نداشتن مجوز مشاهده کرده اید.

قشقاوی گفت: رفتار پلیس غرب در مقایسه با پلیس ایران تحمل پذیری نیروهای پلیس ایران را به اثبات می رساند.

وی اضافه کرد: در غرب تجمعات غیرقانونی به علت ایجاد ترافیک، ضررهای مالی به شهروندان و از رونق افتادن کسب و کار افراد ضعیف جامعه با جریمه مالی مسببان آن مواجه می شود.

قشقاوی گفت: در کشورهای غربی در قبال تجمعات غیرقانونی پرونده تشکیل می شود و با بررسی دقیق آن که گاهی تا یک سال به طول می انجامد مسببان جریمه مالی می شوند و اگر توان پرداخت آن را نداشته باشند اموال آنها مصادره می شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه برخورد غرب با موضوع ایران و تجمعات غیرقانونی برخوردی گزینشی است افزود: وزارت امور خارجه در قبال انتخابات، موضعی بی طرفانه دارد و به همه آرای چهل میلیونی مردم احترام می گذارد.

وی گفت: بر اساس اصول اسلامی نیز امنیت بر انتخابات، دموکراسی و آزادی بیان مقدم است و اول باید امنیت باشد تا بتوان در سایه آن به توسعه سیاسی رسید.

خبرنگار دیگری درباره خسارتهای وارد شده ازجانب تظاهرکنندگان معترض به انتخابات ریاست جمهوری دهم به نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در کشورهای اروپایی به خصوص آلمان سؤال کرد که قشقاوی پاسخ داد: این موضوع به برخورد دوگانه آنها باز می گردد.

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به سیستمهای نرم افزاری دولت‌های غربی که با آن به شدت همه حرکات و اعمال شهروندان به خصوص پست‌های الکترونیکی و تلفن‌های آنان را به راحتی کنترل می کنند گفت: در غرب آزادی بیان و رفتار تقریباً زیر صفر است زیرا کنترل امنیتی شدیدی بر شهروندان صورت می گیرد.

وی افزود: برای مثال شرکتهایی در کشورهای اروپایی وجود دارند که نرم افزاری به افراد می فروشند که با آن می توان همه پست‌های الکترونیکی و تلفن‌های درخواستی را کنترل کرد.

قشقاوی با بیان اینکه در کشورهای غربی کنترل شدیدی بر کله سیاه ها یا مهاجران غیراروپایی صورت می گیرد گفت: فکر نمی کنیم بدون نظر پلیس و هیئت حاکمه کسی بتواند مقابل یک مرکز دیپلماتیک حمله ای را سازماندهی کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: کشور پذیرنده طبق تعهدات بین المللی موظف است آسایش و امنیت دیپلمات‌ها را حفظ کند و ما در چارچوب و قوانین بین المللی به این موضوع معترض هستیم و اقدامات خود را انجام می دهیم.

قشقاوی گفت: برای ما پذیرفته نیست که در اروپا و امریکا بگویند ما از این اقدامات خبری نداریم زیرا گروه‌های مختلف به‌خصوص تروریست‌های شناخته شده تحت کنترل شدید آنها قرار دارند.

وی همچنین حضور پرشور و بی همتای مردم ایران در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را رکوردی بی سابقه در تاریخ انقلاب بعد از برگزاری همه‌پرسی جمهوری اسلامی توصیف کرد و افزود: این پیروزی را به محضر ملت، مقام معظم رهبری و دولت جمهوری اسلامی ایران تبریک می گوییم.

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 1 تیر 1388    | توسط: بیطرف    |    |
نظرات()