انعکاس وارونه اخبار جز رسالت رسانه ملی است ؟

دوست خوبم لطفا حداقل روی یکی از تبلیغهای موجود در وبلاگ کلیک کن با این کار از زحمتی که کشیدم حمایت کردی

سحام نیوز :‌مهدی کروبی با نگارش نامه ای سرگشاده به عزت الله ضرغامی رییس صدا و سیما نسبت به انعکاس اخبار حوادث اخیر از رسانه ملی اعتراض کرد . متن کامل این نامه به شرح زیر است :‌
بسمه تعالی

جناب آقای مهندس ضرغامی
رئیس محترم سازمان صداوسیما

با سلام
عملكرد صداوسیما در چگونگی انعكاس موج عظیم اعتراضات آرام مردم در سطح كشور به‌خصوص مردم شریف و قهرمان تهران پس از انتخابات بی‌نظیر 22 خردادماه هر بیننده و شنونده منصف و علاقه‌مند به امام و نظام جمهوری اسلامی را به تحیر واداشت آیا آنچه كه مردم شریف ایران در این چند روز خواستار آن بوده و هستند جزو احقاق حق و صیانت از آرای خود بوده است.
عدم اطلاع‌رسانی مناسب از خواست واقعی ملت و انتشار اخبار تجمعات آرام میلیونی به‌خصوص در روز دوشنبه 25 خردادماه كه همگان آن را با راهپیمایی ایام انقلاب مقایسه نموده و حتی قابل قیاس با راهپیمایی‌های مرسوم 22 بهمن نبوده با رسالت رسانه ملی سازگار است؟
آیا ضرب و شتم و كشتار مردم بی‌گناه كه غالبا توسط نیروهای لباس شخصی انجام می‌شود و انعكاس وارونه آن در صداوسیما جزو رسالت رسانه ملی است؟
آیا حمله به كوی دانشگاه توسط لباس شخصی‌ها كه نمایندگان مجلس و مراجع رسمی و حتی مقام معظم رهبری نیز بر آن تعریض داشته‌اند و نسبت دادن این خشونت‌ها به انبوه جمعیت معترض به نتیجه انتخابات و تشبیه آنها به منافقین سال‌های 60 جزو رسالت رسانه ملی است؟ ‌آیا نسبت دادن آتش‌سوزی‌ها و آتش‌زدن مساجد و تخریب اموال ملت كه حسب اطلاعات واصله غالبا از سوی لباس شخصی‌هاست و البته ممكن است بعضا تعدادی عناصر نفوذی هم سوءاستفاده كنند جزو رسالت رسانه ملی است؟ آیا مردمی كه الله‌اكبرهای شبانه سر می‌دهند مسجد آتش می‌زنند؟
آیا این صداوسیما همان صداوسیمایی است كه حسب فرمایش امام باید كارخانه آدم‌سازی باشد؟
آیا نمایش اینگونه‌ای اعتراضات مردمی به نوعی تطهیر منافقین سال‌های 60 نخواهد شد.
شماهیچگاه فراموش نكنید اكثریت قاطع كسانی كه اكنون نسبت به روند برگزاری انتخابات معترض هستند و خواستار ابطال ان می باشند همان كسانی هستند كه سالها برای استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران مبارزه كرده و در كنار دیگر نیروهای انقلابی در راستای پیشبرداهداف بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران حركت كرده اند . شما در حالی به مقایسه معترضان به روند فعلی با بنی صدر و منافقین می پردازید كه این افراد خوداز مخالفان بنی صدر و منافقین بوده اند . امروز كسانی كه نسبت به روند فعلی معترضند ، معتقد و پایبند به نظام جمهوری اسلامی هستند درحالی كه بنی صدر و منافقین از محالفان نظام و به دنبال براندازی ان بودند . معترضان امروز همان كسانی هستند كه پدران و یا فرزندانشان در مبارزه با منافقین و رژیم بعثی عراق به درجه شهادت و جانبازی نائل شده اند . بنابراین جای بسی تاسف است كه رسانه ملی به چنین مقایسه ای می پردازد و وفاداران به نظام جمهوری اسلامی را به عنوان مخالفان ان معرفی می كند .
آیا عملكرد صداوسیما، بی‌اعتمادی مردم را به نظام جمهوری اسلامی افزایش نخواهد داد. نشان دادن صحنه‌های ضرب و شتم وحتی كشتار رقت‌انگیز جمعی از مردم دل اینجانب را به شدت آزرده كرده است و به گمان من در صورت عدم دخالت نیروهای لباس شخصی و انتظامی و فرضا نیروهای نفوذی و اغتشاشگر این صحنه‌های دلخراش به‌وجود نمی‌آمد اما آیا انعكاس آن در صداوسیما و نسبت دادن آن به جمعیت میلیونی جزو رسالت رسانه ملی است.
جناب آقای ضرغامی، به خوبی می‌دانید كه آنانی كه امروز از دولت آقای احمدی‌نژاد حمایت می‌كنند كسانی هستند كه مروج اسلام تحجر و اسلام طالبانی هستند كه نقطه مقابل تفكر حضرت امام قرار دارند و مردمی كه معترض به نتایج انتخابات هستند به نتیجه انتخاباتی معترضند كه در یك فرایند مهندسی شده و تقلب‌های فراوان، فردی را به عنوان رئیس‌جمهور آینده اعلام كرده است كه بتواند مجری تفكر متحجرانه و تفكر نشات گرفته از مكتب کسانی است که مخالف اندیشه های امام راحل بودند.
جناب آقای ضرغامی عملكرد رسانه ملی قبل از انتخابات كه ترویج دروغگویی، هتك حرمت،‌اتهام‌زنی، استفاده نادرست از رسانه ملی برای یك كاندیداست جای بحث طولانی دارد كه در یك فرصت مقتضی باید به آن پرداخت. از شما به عنوان رئیس این رسانه ملی اكیدا می‌خواهم پیام این مردم عزیز و شریف را دریابید و رویكرد رسانه ملی را در چگونگی انعكاس اعتراضات آرام مردمی اصلاح نمایید و بیش از این مردم را برای كسب اطلاعات و اخبار به سمت رسانه‌های خارجی سوق ندهید.
مهدی کروبی

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 2 تیر 1388    | توسط: بیطرف    |    |
نظرات()