دوست خوبم ازت خواهش میکنم که حداقل روی یکی از تبلیغهای موجود در وبلاگ کلیک کن با این کار از زحمتی که کشیدم حمایت کردی

 
علاءالدین بروجردی رئیس كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم در گفتگو با خبرنگار امور مجلس خبرگزاری فارس گفت كه هیئت رئیسه و روسای كمیته‌های این كمیسیون امروز چهارشنبه با هاشمی رفسنجانی و میرحسین موسوی دیدار كردند.
وی افزود: شب گذشته نیز هیئت رئیسه كمیسیون به همراه روسای كمیته‌ها با محسن رضایی دیدار كردند و قرار است در تداوم این دیدارها و گفتگو‌ها، با مهدی كروبی و هاشمی شاهرودی رئیس قوه قضاییه نیز دیداری صورت گیرد.
رئیس كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در تشریح دیدار هیئت رئیسه و روسای كمیته‌های این كمیسیون با محسن رضایی نامزد ریاست جمهوری دهم اظهار داشت: كمیسیون امنیت ملی در ادامه تلاش‌های خود جهت رفع مشكلات به وجود آمده پس از انتخابات تصمیم گرفت تا هیئت رئیسه و روسای كمیته‌های سه گانه با نامزد‌ها و شخصیت‌های موثر نظام دیدار كنند.
بروجردی افزود: در دیدار شب گذشته با محسن رضایی با او در خصوص تحولات اخیر و انتظارات كمیسیون از وی به عنوان شخصیتی‌ اثرگذار برای حل مشكلات موجود بحث و تبادل نظر شد كه خوشبختانه وی امروز با صدور بیانیه‌ای اعلام كرد به دلیل شرایط موجود از پیگیری اعتراض خود صرفنظر می‌كنم كه موجب خرسندی است.
وی ادامه داد: در این دیدار همچنین از رفتارها و مواضع انتخاباتی آقای رضایی بخصوص نحوه مناظره وی با كاندیداهای رقیب در سیمای جمهوری اسلامی ایران تقدیر شد.
رئیس كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در خصوص دیدار هیئت رئیسه و روسای كمیته‌های این كمیسیون با میرحسین موسوی نیز گفت: در این دیدار كه یك ساعت و 45 دقیقه طول كشید در خصوص مجموعه روند تحولات انتخاباتی و حوادث پس از برگزاری انتخابات بحث و تبادل نظر شد.
بروجردی افزود: ‌در این دیدار هیئت رئیسه كمیسیون انتظارات خود را از آقای موسوی نامزد ریاست جمهوری دهم و از شخصیت‌های ملی جهت كمك به حل مشكلات موجود مطرح كرد و آقای موسوی نیز ضمن تشریح دیدگاه‌های خود، علاقمندی خود را جهت حل مسائل به وجود آمده اعلام كرد.
وی ادامه داد:‌در این نشست راه‌كارهایی عملی نیز به منظور پایان دادن به وضع موجود مورد تبادل نظر و بررسی قرار گرفت و مقرر شد رایزنی‌ها با آقای موسوی در این راستا ادامه یابد.
رئیس كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خصوص دیدار هیئت رئیسه و روسای كمیته‌های سه گانه این كمیسیون با هاشمی رفسنجانی نیز توضیح داد: در این دیدار با توجه به جایگاه و شخصیت رئیس مجلس خبرگان رهبری و مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره انتخابات و تحولات پس از آن مذاكرات خوب و سازنده‌ای صورت گرفت.
بروجردی افزود: شركت‌كنندگان در این جلسه از آیت الله هاشمی رفسنجانی تقاضای مساعدت به حل مشكلات موجود را داشتند كه ایشان از این درخواست استقبال كردند كه امیدواریم با تداوم رایزنی‌ها هرچه سریع‌تر شاهد اقدامات عملی جهت پایان یافتن وضعیت جاری باشیم.
وی در پایان خاطرنشان كرد كه در این دیدار علاوه بر او، حسین سبحانی نیا و اسماعیل كوثری نواب رئیس كمیسیون امنیت ملی و حسین ابراهیمی رئیس كمیته سیاست خارجی، پرویز سروری رئیس كمیته امنیت داخلی و كرمی رئیس كمیته دفاعی و زهره الهیان عضو هیئت رئیسه كمیسیون حضور داشتند.

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 4 تیر 1388    | توسط: بیطرف    |    |
نظرات()