دوست خوبم ازت خواهش میکنم که حداقل روی یکی از تبلیغهای موجود در وبلاگ کلیک کن یه دنیا ازت ممنونم

كفاشیان در پاسخ به این سوال كه پس از بازی ایران و كره جنوبی، منصور پورحیدری و مهدی تاج در گفت‌وگو با رسانه‌ها اعلام كردند كه بازیكنان به دلیل نذر حضرت ابوالفضل (ع) از مچ‌بندهای سبزرنگ استفاده كردند اما در نامه‌ای كه فدراسیون به فیفا ارسال كرده صراحتا حركت بازیكنان سیاسی خوانده شده، گفت: من كاری ندارم كه دیگران چه گفتند، مگر نذر یك نیمه‌ای می‌شود.
رییس فدراسیون فوتبال گفت: در این شرایط صلاح ندیدیم كه بخواهیم گزارش‌های رسیده از كره جنوبی درباره بستن مچ‌بندهای سبز را مورد بررسی قرار دهیم.

علی كفاشیان در گفت‌وگو با ایسنا درباره نامه فدراسیون فوتبال به فیفا و ابهاماتی كه در این نامه وجود دارد، اظهار كرد: اخیرا فیفا نامه‌ای را برای ما ارسال كرد و در آن این سوال را مطرح كرد كه آیا خبر رسانه‌های خارجی مبنی بر محرومیت بازیكنان ایرانی به دلیل بستن مچ‌بندهای سبز صحت دارد یا خیر كه ما پاسخ دادیم،‌ چنین خبری صحت ندارد. ما در نامه‌ای كه برای فیفا ارسال كردیم پرسیدیم كه آیا بر اساس بند 6 كدهای اخلاقی فیفا، اگر برایمان مسجل شد كه بازیكنان به دلیل مسائل سیاسی از این مچ‌بندها استفاده كرده‌اند، چه جریمه‌ای را برای آن‌ها در نظر بگیریم؟

كفاشیان در پاسخ به این سوال ایسنا كه آیا همین پرسش شما از فیفا به معنای خط دادن به فدراسیون جهانی برای محرومیت بازیكنان به حساب نمی‌آید، گفت: چنین چیزی نیست. اما این حق را برای خود قائلیم كه اگر مسجل شد بازیكنان به دلیل مسائل سیاسی این مچ‌بندها را بر دستانشان بسته بودند، با آن‌ها برخورد كنیم. ما باید قوانین را رعایت كنیم و امكان این وجود دارد كه واكنشی به حركت این تعداد بازیكنان نشان دهیم.

وی افزود: پس از بازگشت تیم ملی از كره جنوبی گزارشی درباره اتفاقاتی كه در آنجا رخ داده بود دریافت كردیم اما به دلیل شرایطی كه وجود داشت صلاح ندیدیم كه آن گزارش را مورد بررسی قرار دهیم. اگر این حركت سیاسی باشد، امكان برخورد با بازیكنان هم وجود دارد. به اعتقاد ما این حركات جالب نیست و تیم ملی به یك ملت تعلق دارد.

كفاشیان در پاسخ به این سوال كه پس از بازی ایران و كره جنوبی، منصور پورحیدری و مهدی تاج در گفت‌وگو با رسانه‌ها اعلام كردند كه بازیكنان به دلیل نذر حضرت ابوالفضل (ع) از مچ‌بندهای سبزرنگ استفاده كردند اما در نامه‌ای كه فدراسیون به فیفا ارسال كرده صراحتا حركت بازیكنان سیاسی خوانده شده، گفت: من كاری ندارم كه دیگران چه گفتند، مگر نذر یك نیمه‌ای می‌شود. به هر حال ما گزارشاتی درباره اتفاقاتی كه در كره جنوبی افتاده دریافت كردیم و همان طور كه گفتم صلاح ندیدیم در حال حاضر به دلیل شرایط موجود آن‌ها را بررسی كنیم اما ما تنها از فیفا سوال كرده‌ایم كه اگر مسجل شد كه حركت بازیكنان سیاسی بوده، بر اساس قوانین فیفا چه تصمیمی باید گرفت.

وی افزود: پس از این شایعه محرومیت بازیكنان ایرانی مطرح شد كه برخی از روزنامه‌های داخلی این خبر كذب را منتشر كردند. رسانه‌های خارجی بدون اینكه منبعی از رسانه‌های داخلی داشته باشند، به انتشار این گونه اخبار اقدام نمی‌كنند، بنابراین خبر محرومیت بازیكنان از سوی فدراسیون فوتبال ابتدا توسط رسانه‌های داخلی مطرح شد و پس از آن رسانه‌های خارجی با پروبال دادن،‌ آن را مخابره كردند.

نوشته شده در تاریخ جمعه 5 تیر 1388    | توسط: بیطرف    |    |
نظرات()