توجه : دوست عزیز شما که مطالب وبلاگمو خوندی لطفا روی یکی از تبلیغات وبلاگمم کلیک کن.باور کن چند ثانیه هم وقتت رو نمیگیره

بعد از خاموش شدن شورش ها و ناآرامی های خیابانی در تهران ، دست های پنهان و پیدای ایجاد ناامنی در كشور قصد دارند حوزه آشوب های خود را به بیرون از پایتخت و مناطق حاشیه ای كشور منتقل كنند.

  
بعد از خاموش شدن شورش ها و ناآرامی های خیابانی در تهران ، دست های پنهان و پیدای ایجاد ناامنی در كشور قصد دارند حوزه آشوب های خود را به بیرون از پایتخت و مناطق حاشیه ای كشور منتقل كنند.

به گزارش جهان، اداره كنندگان اغتشاشات خیابان های تهران كه با فرو نشستن آتش التهابات كوچه بازاری نقشه های خود را نقش بر آب دیدند در گامی دیگر از سناریوی هرج و مرج طلبی خود، در استان هایی چون آذربایجان شرقی و اصفهان دست به اقداماتی برای ربایش صندوق های رای و یا آتش زدن و انهدام آنها زدند كه با هوشیاری نهادهای مسئول این سلسله از تحركات ناكام ماند.

اما در خطرناك ترین و تازه ترین مرحله از اغتشاش آفرینی و ایجاد اختلاف میان گروه های مختلف مردم، برنامه ریزان آشوب های اخیر قصد دارند در اقدامی هماهنگ، دامنه ناامنی ها را به مناطق مرزی كشانده و آن را در قالب اختلافات میان اقوام و فرق دنبال كنند.

بر اساس این گزارش، رهبران این آشوب ها كه اكثریت آنان دستگیر شده اند در ابتدا روزهای 11 و 12 تیرماه ” دراین منطقه تعداد زیادی از افاغنه با پوشش كارگر وارد مناطق جنوب شرقی كشور شده اند كه تعلیمات لازم را برای به هم ریختن اوضاع و شرایط سیستان و بلوچستان دیده و در صدد پیاده سازی آن هستند. “ را به عنوان گام اصلی هرج و مرج آفرینی در مناطق شمال غربی كشور برگزیده اند كه بر پایه آن به هنگام برگزاری مراسم در قلعه بابك این افراد قصد دارند با سناریویی از پیش تعیین شده این سالگرد را به اغتشاش و تشنج انتخاباتی مبدل كنند.

هم چنین، در جلسه ای كه میان برخی از سران كومله ها و كردهای معارض، با تعدادی از كارگردانان این شورش ها برگزار شده است تعدادی از مناطق كردنشین نیز مشمول برنامه پس لرزه های آشوب طلبانه شده و اقدامات اولیه برای ایجاد آشوب در این مناطق صورت گرفته است. هر چند در این میان، بزرگان كرد و ریش سفیدان محلی با اطلاع از چنین اقدامی به شدت با آن برخورد كرده و عملا راه را برای موفقیت اغتشاش گران مسدود كرده اند.

در سیستان و بلوچستان نیز برنامه هایی برای تحریك احساسات مذهبی و التهاب آفرینی قومی در حال انجام است كه سران آن دستگیر و تا بدین لحظه پایه های اصلی برنامه های انان فرو ریخته است. دراین منطقه تعداد زیادی از افاغنه با پوشش كارگر وارد مناطق جنوب شرقی كشور شده اند كه تعلیمات لازم را برای به هم ریختن اوضاع و شرایط سیستان و بلوچستان دیده و در صدد پیاده سازی آن هستند.

گفتنی است كه پس ازگذشت چند روز از غائله آفرینی طرفداران میرحسین موسوی و برخی افراد سود جود در تهران با ابراز نارضایتی گسترده مردم و كسبه محلات مختلف تهران این ماجرا كه درحال تبدیل به آشوب عمومی بود با هوشیاری مردم و نهادهای مسئول خاتمه یافت.
  
   
  

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 8 تیر 1388    | توسط: بیطرف    |    |
نظرات()