مدیر مشمولان ستاد کل نیروهای مسلح گفت: مدت دوره ضرورت خدمت وظیفه عمومی براساس مصوبه امروز مجلس، کاهش نیافته بلکه در بعضی از موارد این دوره افزایش هم یافته است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، سردار سرتیپ موسی کمالی که به عنوان نماینده ستاد کل نیروهای مسلح در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس حضور داشت پس از تصویب مصوبه مجلس مبنی بر کاهش مدت دوره ضرورت خدمت براساس مدارک تحصیلی مختلف و برای تبیین این موضوع گفت: آن چه که مجلس تصویب کرد، اصل خدمت را به قوت خود نگه داشت ولی برای 95 درصد سربازها عملا خدمت سربازی را افزایش داد.
وی افزود: پیش از این براساس تخفیف مقام معظم رهبری دوره ضرورت خدمت وظیفه عمومی 18 ماه تعیین شده بود. برهمین اساس سربازان در مناطق عملیاتی 16 ماه و در مناطق محروم و بد آب و هوا، 17 ماه بود.
سردار کمالی اظهار داشت: دارندگان دارای مدرک تحصیلی مختلف بنا به تخفیف مقام معظم رهبری، در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و دکتری تخصصی به ترتیب تا 4 ماه از کاهش دوره خدمت برخوردار می شدند.
وی در پاسخ به سوال محمدرضا باهنر که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت و درباره تعیین تکلیف مشمولان در حال حاضر خواستار توضیح بود، گفت: مصوبه امروز از سال 90 اجرایی می شود و تا آن زمان همان مصوبه مقام معظم رهبری، اجرا می شود.
سپس باهنر درباره ابهامات ایجاد شده درباره مصوب امروز مجلس گفت: تخفیف های قائل شده برای ارایه تخفیف که تا کنون اعمال می شده است، به قوت خود باقی است.
وی افزود: نمایندگان مقرر کردند که فقط به خاطر ارایه مدرک تحصیلی در مقاطع مختلف در مدت دوره ضرورت خدمت تخفیف داده شود. در عین حال، تخفیف های معمول که براساس نظر مقام معظم رهبری نیز اعمال می شد، هم چنان شامل مشمولان می شود.

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 9 تیر 1388    | توسط: بیطرف    |    |
نظرات()