توجه : دوست عزیز شما که مطالب وبلاگمو خوندی لطفا روی یکی از تبلیغات وبلاگمم کلیک کن

وا اسفا بر مرجعیتی كه همنوا با دشمنان قسم خورده نظام و انقلاب سخن از پیروزی می زند و ایكاش می دانستند كه چه می گویند؟ " كبرت كلمة تخرج من افواههم ان یقولون الا كذبا" (سوره كهف، آیه 5)

  
یكی از خوانندگان سایت طی رنجنامه ای، سخنانی با آیت الله صانعی طرح كرده كه از حضور می گذرد.
آیت الله صانعی دیروز طی بیانیه ای كنایی، ابهام آمیز و موهن در مورد وقایع بعد از انتخابات از ضرب و جرح و قتل دانشجویان (!) انتقاد كرده و ضمن آنكه اعترافات آشوب طلبان را بعلت آنكه در زندان بوده اند، بی اعتبار دانسته خواستار ادامه مقاوت (!) تا احقاق حق (!) شده و در كمال تعجب ذكر می فرمایند كه: الا ان نصرالله قریب!
وی همچنین در این بیانیه ادامه دولت كنونی را چون موسوی و كروبی آن را قبول ندارند (!) موجب مشكلات حقوقی و مدنی دانسته است.
این مرجع تقلید همچنین در بند آخر بیانیه خود می افزاید: " در پایان به تمام نیروهایی كه باید حافظ نظم و جان و مال و ناموس مردم باشند تذكر می دهم كه هیچ فرمان و دستوری نمی تواند مجوز و عذری برای تجاوز به حقوق مردم ـ كه حرام و معصیت و ذنب لایغفر است ـ گردد كه لاطاعة لمخلوق فی معصیة الخالق چه رسد به آنكه موجب ضرب و جرح و یا قتل گردد كه مستوجب خذلان دنیوی و عذاب اخروی است."
در این خصوص ذكر چند نكته لازم و ضروری است:
اول آنكه همانطور كه واضح و مبرهن است، مراجع تقلید در باب صدور فتوا و دستورات دینی چنان دقت نظر دارند كه تا وقتی شخصاً كاملاً مطمئن و آگاه نشوند، نظری را تأیید یا رد نمی كنند، چرا كه خود را در پیشگاه الهی مسؤول اعمال مردمی می دانند كه از آنها تقلید می كنند و لذا در دقت نظر همیشه مثال زدنی بوده اند.
اما جناب آیت الله صانعی با چه دلیل و مدركی و بر اساس كدام منطق و مستدل اینقدر محكم تقلب و خیانت در آراء ملت توسط نظام اسلامی را پذیرفته اند و سخن از احقاق حق برای شكست خوردگان انتخابات میگویند و با چه دلیل و مدركی برگزاركنندگان را به خیانت در آراء عمومی متهم می سازند؟!
آیا این رفتار دون شأن مرجعیت نیست و آیا ایشان زمان طلبگی خود را به فراموشی سپرده اند كه به همین راحتی دروغها و ادعاهای عده ای قانون ستیز را كه حتی خود نیز حاضر به دفاع از آن نشدند می پذیرند؟
دوم عبارات چند پهلو و كنایه آمیزی است كه در این بیانیه آمده است. بعنوان مثال در این بیانیه سخن از نصرت الهی رفته و اینكه این نصرت الهی نزدیك است! فی الواقع منظور اصلی نویسنده از بیان این جمله چیست؟
گذشته از اینكه چرا كسی كه به حقانیت خود مطمئن است باید در لفافه و همراه با ترس صحبت كند، باید گفت، آیا ایشان وعده شكست و عقب نشینی نظام اسلامی را به مخالفین داخلی و خارجی می دهند و می خواهند اینگونه مخاطبان مغفول خود را تا حصول نتیجه نهایی تشویق به مقاومت كنند؟ آیا منظور ایشان از پیروزی عقب نشینی ملت از حق مسلم خود در انتخابات و شكست اركان اصلی نظام اسلامی یعنی رهبری و شورای نگهبان و دولت خدمتگزار است؟ كه اگر چنین باشد باید گفت: وا اسفا بر مرجعیتی كه همنوا با دشمنان قسم خورده نظام و انقلاب سخن از پیروزی می زند و ایكاش می دانستند كه چه می گویند؟ " كبرت كلمة تخرج من افواههم ان یقولون الا كذبا" (سوره كهف، آیه 5)- چه بزرگ است كلمه ای كه از دهانهایشان خارج می شود، چرا كه جز دروغ نمی گویند.
در پایان از این مرجع تقلید می خواهیم تا در حقایق پیرامون خود بیشتر بیاندیشند و سخنی را بدون سند و مدرك امضا نكنند و احتمالاً خود را از حلقه بسته ای كه برخی سودجو همیشه بدنبال تنیدن آن بدور بزرگان بوده اند رها كنند، چرا كه گذشته تاریخ اسلام و انقلاب دارای سوابق متعددی از چنین بزرگانیست كه بدست اطرافیان نااهل خود به گمراهی رفتند.
والسلام من اتبع الهدی
  
   

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 15 تیر 1388    | توسط: بیطرف    |    |
نظرات()