30/4/1388نسخه قابل چاپ

نظر رهبر انقلاب برای كنارگذاشتن مشایی

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتصاب رحیم مشایی به عنوان معاون اول رییس‌جمهور، در گفتگو با ایسنا تاكید كرد: حذف رحیم مشایی از سمت‌های كلیدی و معاونت‌های رییس‌جمهور تصمیم استراتژیك نظام است. نظر مقام معظم رهبری نیز مبنی بر كنار گذاشتن آقای رحیم مشایی از سمت‌های معاونت ریاست جمهور كتبا به رییس‌جمهور ابلاغ گردیده است.


حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، تاكید كرد: باید بدون كمترین درنگ، حكم عزل و یا قبول استعفای مشایی توسط ریاست جمهور اعلام شود.

وی این مساله را مطالبه‌ جدی رهبر انقلاب و خواست اكثریت قاطع نمایندگان مجلس دانست و تصریح كرد: این خواسته در احترام به نظر رهبر معظم انقلاب و در قدرشناسی از نگاه علما و مراجع تقلید، چند ماه قبل از رییس‌جمهور درخواست شد و امروز نیز به طور جدی و موكد در دستور كار نمایندگان مردم در مجلس است.

نماینده مردم قزوین با بیان این‌كه باید در اطاعت از نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی، احترام به مراجع عظام و در پاسخ مثبت به نگاه قاطع مجلس شورای اسلامی نسبت به قبول استعفا و یا عزل رحیم مشایی اقدام شود، یادآور شد: باید در یك تعامل منطقی، عقلانی، اخلاقی و قانون‌مدار همان طور كه در بیانات رهبر معظم انقلاب در روز بعثت پیامبر اكرم(ص) تبیین گردید، برای انتخاب مدیران ارشد نظام و فراهم آوردن زمینه‌ی افزایش كارآیی نظام جمهوری اسلامی، تلاش نمود.

همچنین احمد توكلی، ضمن تائید قطعی بودن نظر رهبری انقلاب دربركناری مشائی از معاونت اول دولت دهم ، به مهر گفت: علاوه بر این، در ابلاغ نظر رهبری بر بكار نگرفتن مشائی در پست ها و معاونت های كلیدی مجموعه كابینه دهم نیز تاكید شده است.

دكتر احمد توكلی در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: ابلاغ كتبی نظر رهبرمعظم انقلاب به احمدی نژاد در روز شنبه برای لغو حكم اسفندیار رحیم مشائی از معاون اولی دولت قطعی است.

نماینده مردم تهران با اشاره به صحبتهای اخیر مجتبی هاشمی ثمره و برخی مشاوران احمدی نژاد مبنی بر عدم تجدید نظر در انتصاب مشائی ، یادآور شد: صحبتهای هاشمی ثمره همانند اظهار نظر وی درباره مسئله انفكاك غیرقانونی سازمان حج وزیارت از سازمان اوقاف والحاق آن به سازمان میراث فرهنگی وگردشگری است، كه ابتدا تكذیب می نمود ولی بعد از اینكه ری شهری نماینده مقام معظم رهبری در خصوص غیرقانونی بودن این مسئله مصاحبه نمود، غیرقانونی بودن آن را تائید كرد.


وی در پایان متذكر شد: به نظر می رسد كه هم اكنون شرایطی بوجود آمده است كه بایستی توجه بیشتری به این موضوع می شد.

نوشته شده در تاریخ جمعه 2 مرداد 1388    | توسط: بیطرف    |    |
نظرات()