آیت‌الله خاتمی امام جمعه موقت تهران در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با تاكید بر اینكه در نظام جمهوری اسلامی مشروعیت مجموعه نظام به ولایت فقیه است، افزود: مجلس شورای اسلامی تا فقهای شورای نگهبان كه منصوب از طرف مقام معظم رهبری هستند مصوباتشان را تصویب نكنند مشروعیت ندارند.
وی در ادامه خاطر نشان كرد: قضاوت قضات در قوه قضائیه با نصب رئیس قوه قضائیه است و تا ولی فقیه رئیس قوه قضائیه را نصب نكند و رئیس قوه قضات را منصوب نكند قضاوت قضات مشروعیت نخواهد داشت.
آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینكه در قوه مجریه نیز مردم رئیس جمهور را انتخاب می‌كنند و شورای نگهبان انتخابات را تائید می‌كند، افزود: تا زمانی كه ولی فقیه حكم رئیس جمهور را تنفیذ نكند رئیس جمهور مشروعیت ندارد، بنابراین مجموعه نظام مشروعیت‌اش به ولایت فقیه است.
امام جمعه موقت تهران با تاكید بر اینكه برداشت ما از احمدی‌نژاد این است كه ایشان با ولایت فقیه همراه است و رای 24 میلیونی مردم به ایشان به حقیقت رای كسانی بود كه این ارزش را می‌ستودند، افزود: انتظار از احمدی‌نژاد این است كه در این مقطع در امتحان ولایت مداری نیز رای قبولی بیاورند.
عضو هیئت رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینكه احمدی‌نژاد در 4 سال ریاست جمهوری خدمات ارزشمندی را صورت داد، افزود: مردم هم پاس این خدمات را داشتند و وی را مجدداً انتخاب كردند.
وی اضافه كرد: انتظار مردم ولایت مداری از رئیس جمهور است و ایشان نیز خوب می‌دانند حفظ مصلحت نظام بالاتر از هر مصلحتی و مصلحت نظام و مصلحت شخص ایشان در پذیرش نظر رهبری در انتصاب اخیر است و ما در این جهت تذكرمان جزء خیر خواهی نیست.
انتهای پیام/ی

نوشته شده در تاریخ جمعه 2 مرداد 1388    | توسط: بیطرف    |    |
نظرات()